OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 października 2017 r

 

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godzinie 8.00 i 11.00. Po mszy św. o 11.00 procesja w intencji zmarłych na cmentarzu.
 2. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godzinie 16.30 różaniec za zmarłych w Niegolewie,a o godzinie 17.00 msza św. .W Wojnowicach różaniec o godzinie 18.30, a msza św. o godzinie 19.00
 3. Wymienianki podczas modlitwy różańcowej
 • czwartek g. 16.30 – Niegolewo
 • czwartek g. 18,30 – ul. Dworcowa, Poznańska, Wodna
 • piątek g. 17.30 – ul. Ogrodowa, Dobieżyńska, Robotnicza, Słoneczna
 • sobota g.17.30 – ul. Kanałowa, Łagiewska i Łagwy
 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ, po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych i I klasy szkoły średniej .
 2. W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych. Po mszy św.. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00
 3. W przyszła niedzielę zbieramy ofiary na rodzinę z Aleppo
 4. Przypominam o zapisywaniu się na listę krwiodawców. Pobór krwi będzie 12 listopada. W przyszła sobotę i niedzielę po mszach świętych będzie można nabywać rogale marcińskie, w cenie 6 zł za sztukę. Zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas. 12 listopada w niedzielę zapraszamy seniorów do wzięcia udziału w koncercie w Buku. Proszę aby w najbliższym tygodniu poinformować o chęci wzięcia udziału, aby zorganizować transport.
 5. Są kalendarze na rok 2018 w cenie 3 zł. Jest to cegiełka dla Archiwum Archidiecezjalnego.
 6. Zmarła śp. Teresa Kaczmarek z Wojnowic. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 12.00. Dobry Jezu, a nasz Panie….
 7. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Wodnej od rodziny Nadstogów do Mikołajczaków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 8. „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem 5 minut z Bogiem, pomoc w modlitwie. W gablocie wywieszony plakat jak chrześcijanin podchodzi do Haloween.

<

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017 r

 

 

 1. Dziękujemy z dostarczone płody rolne do stołówki dla bezdomnych prowadzonej przez Siostry Albertynki w Poznaniu.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00 spotkanie uczestników wycieczki na Ukrainę.

 

 1. W piątek o godzinie 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II Gimnazjum z klasy I ponadgimnazjalnej

 

 1. 3 listopada odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży mającej przystąpić do bierzmowania z klas II i III Gimnanzjum i z klasy I ponadgimnazjalnej po mszy św., wieczornej.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne.

 

 1. Przypominam o zapisywaniu się na listę krwiodawców. Pobór krwi będzie 12 listopada

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę i piątek o godzinie 16.30, a dla starszych w dni powszednie o godzinie 17.30 ,a w czwartek przed mszą św. o godz. 12.15.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane dla poszkodowanych w Meksyku. Zebraliśmy 612,71 zł.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Słonecznej część II, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. W „Przewodniku Katolickim” notatka o Instrukcji Episkopatu Polski dotycząca muzyki kościelnej, także o tym jakich utworów i jakich instrumentów nie można używać podczas liturgii.

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017 r

 

 

 1. We wtorek od godziny 16.00 zbieramy płody rolne, które przekażemy do Domu Sióstr Urszulanek. Wojnowice składają je przy parafii, a Łagwy u Pana Sołtysa.
 2. W środę święto św. Łukasza Dzień Modlitw za pracowników służby zdrowia.
 3. W piątek po mszy św. wieczornej o godzinie 19.00 spotkanie dla nauczycieli z ks. dr Mirosławem Tykferem redaktorem naczelnym ”Przewodnika Katolickiego”. Zapraszamy także innych chętnych.
 4. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie uczestników wycieczki na Ukrainę.
 5. 3 listopada odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży mającej przystąpić do bierzmowania z klas II i III Gimnanzjum i z klasy I ponadgimnazjalnej po mszy św., wieczornej.
 6. Dzisiaj zbieramy ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku, a w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na Papieskie dzieło Misyjne.
 7. Przypominam o zapisywaniu się na listę krwiodawców. Pobór krwi będzie 12 lispopada
 8. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę i piątek o godzinie 16.30, a dla starszych w dni powszednie o godzinie 17.30 ,a w czwartek przed mszą św. o godz. 12.15.
 9. Dziękujemy z ofiary na Dzień Papieski zebraliśmy 355,17 zł a składka inwestycyjna 876,94 zł
 10. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Słonecznej część I, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 11. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła: „Przewodnik Katolicki”,- polecane artykuły: o marnowaniu żywności, jak temu zaradzić, wywiad o dziele „oazowym” ks. Franciszka Blachnickiego. Polecamy także „Miłujcie się”

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2017 r

 

 1. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego
 2. W środę po mszy św. wieczornej katecheza przed chrztem. Zobowiązani się do udziału w tej katechezie także rodzice  chrzestni, którzy potrzebują zaświadczenia do innej parafii, chyba, że katechezę przed chrztem odbędą w parafii chrztu dziecka.
 3.  Dzisiaj zbieramy ofiary na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia jako wsparcie na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych środowisk. Po mszach świętych będzie także można nabyć kremówki w cenie 6 zł. na Fundusz Caritas.
 4. W przyszła niedzielę będziemy zbierali ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
 5. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę i piątek o godzinie 16.30, a dla starszych w dni powszednie o godzinie 17.30 ,a w czwartek przed mszą św. o godz. 12.15.
 6. Dziękujemy za składane ofiary na uczelnie katolickie 166 zł, a na zapłacenie gazu 1270,16 zł w tym jednorazowa wplata w kwocie 500 zł. Prosimy o składanie ofiar na zakup kostki i na wykonanie prac montażowych dotąd mamy 5300 zł.
 7. Prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ulicy Robotniczej od rodziny Piglów  do Jujków. Prosimy, aby część sprzątających uporządkowała plac przed kościołem po wichurach. dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty
 8. Msza św. w piątek i nabożeństwo fatimskie w piątek o godzinie 17.00. Nabożeństwo przygotowuje Żywy Różaniec z Niegolewa.
 9. Płody rolne dla stołówki Sióstr Albertynek będą zbierane 17 października od godziny 16.00. Możliwość oddania krwi będzie 12 listopada. Lista osób, które by chciały oddać krew jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła: „Przewodnik Katolicki”,- o akcji Pomagamy dzieciom w Betlejem organizowanej przez parafię św. Mateusza w Opalenicy, oraz manipulacjach jakich dokonuje się w świecie mediów, artykił pt. „Matrix stał się rzeczywistością”- cytat: „dzisiaj zwłaszcza w Internecie, fakty umieszcza się obok opinii. przez to mózg zaczyna traktować opinie jakby były faktami”.

 

Nocna i świąteczna pomoc zdrowotna w Wielkopolsce.

Ważne zmiany po 1 października 2017 r.

Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali (Ustawa z dnia 23 marca 2017 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych) wprowadza z dniem 1 października br. nowe rozwiązania, które usprawnią organizację udzielania świadczeń przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawią dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. Sieć szpitali ma zapewnić pacjentom dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia szpitalnego, świadczeń wysokospecjalistycznych, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej realizowanej w poradniach przyszpitalnych, rehabilitacji leczniczej, programów lekowych, leków stosowanych w chemioterapii oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ciągłości i kompleksowości udzielanych świadczeń.

Przypominamy: nocna i świąteczna opieka zdrowotna, często zwana „wieczorynką” zabezpiecza pacjentów między godziną 18.00 a 8.00 w dni powszednie, a w weekendy i święta całodobowo w podstawowe świadczenia w nagłych przypadkach lub w kontynuacji leczenia (np. seria zastrzyków). Dotyczy sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia (w innych wypadkach należy korzystać z pomocy lekarza lub pielęgniarki POZ).

Od 1 października br. „wieczorynki” będą prowadzić szpitale zakwalifikowane do I, II, III stopnia sieci i pediatryczne. Punkty te będą także czynne w kilku innych lokalizacjach, ponieważ w niektórych obszarach nie było w zasięgu szpitala, który mógłby objąć opieką pacjentów w danym rejonie. Mówiąc „rejon” mamy na myśli tylko wyjazdową część pomocy doraźnej. Jeśli pacjent udaje się sam po pomoc, może wybrać dowolną placówkę, która prowadzi wieczorynkę, nawet spoza Wielkopolski. Natomiast jeśli potrzebuje wizyty domowej, ponieważ stan jego zdrowia tego wymaga – wtedy powinien zadzwonić do najbliższej placówki. Stąd pojęcie rejonu, czy też obszaru zabezpieczenia.

W Wielkopolsce 42 placówki zabezpieczać będą od 1 października br. od godziny 8.00 świadczenia nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. Większa część z nich prowadziła wcześniej ten zakres pomocy. W Poznaniu mamy 7 takich placówek. 5 zlokalizowanych w szpitalach sieciowych oraz 2 dodatkowe, które wcześniej już działały. W tabeli znajduje się wykaz placówek działających na terenie miasta Poznania od 1 października od godziny 8.00 (wcześniej dyżurują dotychczasowe) wraz z wyszczególnionym obszarem zabezpieczenia wyjazdowej części, czyli wizyt domowych.

Przypominamy – nie ma rejonizacji w przypadku, kiedy pacjent sam udaje się po pomoc, a jeśli stan zdrowia tego wymaga, może zamówić wizytę domową, dzwoniąc do placówki najbliższej miejsca jego zamieszkania/pobytu w danym czasie.

Prosimy na zwrócenie uwagi na „obszar zabezpieczenia” (wizyty domowe wieczorynki). Nowy podział nie wniósł zasadniczych zmian, został jedynie dostosowany do podziału administracyjnego dzielnic.

Pełen wykaz „wieczorynek” z terenu całej Wielkopolski znajduje się na stronie internetowej Wielkopolskiego OW NFZ: www.nfz-poznan.pl. Informacje można również uzyskać dzwoniąc pod nr tel. (61)850 60 36 lub (61)850 60 72 (Wydział Spraw Świadczeniobiorców WOW NFZ).

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 październik 2017 r

 

 1. W środę po mszy św. spotkanie Żywego Różańca.
 2. Na krótkie robocze spotkanie zapraszam Zespół Caritas w poniedziałek po mszy św. wieczornej
 3. W przyszła niedzielę będziemy przeżywali Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” Będziemy zbierali ofiary na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia jako wsparcie na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych środowisk. Po mszach świętych będzie także można nabyć kremówki w cenie 6 zł. na Fundusz Caritas.
 4. 15 października będziemy zbierali ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
 5. W piątek od godziny 16.00 okazja do spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo różańcowe podczas którego nastąpi poświecenie różańca dzieciom I komunijnym.
 6. W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00
 7. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godzinie 16.30, a w piątek o godzinie 17.30, dla dorosłych nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.30, w czwartek prowadzone przez Żywy Różaniec.
 8. Prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ulicy Robotniczej od rodziny Goździorów do Skotarków dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty
 9. Dzisiaj po mszach świętych będziemy zbierali ofiary na zapłacenie gazu w rocznym rozliczeniu. mamy do zapłacenia 2200 z. Z bieżących wpływów trudno zapłacić tę kwotę, a trzeba tego dokonać w wyznaczonym terminie.
 10. Można zamawiać intencje mszy św. na przyszły  rok. Na tablicy ogłosznń i na parafialnej stronie internetowej komunikat NFZ o nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej w Wielkopolsce.
 11. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

„Przewodnik Katolicki”,- o dzieciach z nadwagą i o osobach podejmujących decyzję życia bez telewizora..

 

 1.  

Piotr Duda st. wol. z Wojnowic

Dominika Gorzelańczyk  st. wol. z Dusznik

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017 r

.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na wsparcia rodziny syryjskiej.

 

 1. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki patrona Polski. Imieniny ks. Arcybiskupa

 

 1. W środę  po mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sprawie strojów liturgicznych . Będzie także możliwość nabycia różańca

 

 1. W czwartek święto świętego Mateusza Apostoła

 

 1.  W przyszła niedzielę zbiórka po mszy św. na KUL WT UAM i szkoły katolickie

 

 1. Prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ulicy Łagiewskiej z nr 53-55

 

 1. Dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości koronacji obrazu MB w Buku, a zwłaszcza pielgrzymom pieszym, wykonawcom emblematów, pocztom sztandarowym i za transport powrotny pielgrzymów.

 

 1. Miło mi przekazać informację, że podczas zawodów sportowo-pożarniczych w Trzciance, w którym brały udział drużyny z całego powiatu, drużyna z Wojnowic zajęła I miejsce. Szczere gratulacje!

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

„Przewodnik Katolicki”,- korzystanie z pomocy dobrego psychologa nie jest wstydem, .z Jezuitą psychologiem, oraz relacja z koronacji obrazu MB w Buku.

 

ZAPOWIEDZI

Piotr Tatarkiewicz z parafii Suchy Las

Michalina, Małgorzata Hupało z parafii Wojnowice

Łukasz Gomuła z parafii Michorzewo

Natalia Kaczmarek z parafii Wojnowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017 r

 

 

 1. Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary na katolickie uczelnie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary zebrane na wsparcie rodziny z Allepo. Zebraliśmy 578,61zł

 

 1. Prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ulicy Robotniczej od rodziny Walkowskich do Jarochów dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty

 

 1. W przyszłym tygodniu po mszach świętych będziemy zbierali ofiary na zapłacenie gazu w rocznym rozliczeniu. mamy do zapłacenia 2200 z. Z bieżących wpływów trudno zapłacić tę kwotę, a trzeba tego dokonać w wyznaczonym terminie.

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

„Przewodnik Katolicki”,- o tym, że Polacy nie potrafią pić alkoholu i nie chodzi w tym o alkoholików.

 

ZAPOWIEDZI

Piotr Tatarkiewicz z parafii Suchy Las

Michalina, Małgorzata Hupało z parafii Wojnowice

Łukasz Gomuła z parafii Michorzewo

Natalia Kaczmarek z parafii Wojnowice

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 września 2017 r

 

 

 1. W poniedziałek msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godzinie 8.30

 

 1. W piątek święto Narodzenia NMP- 300 rocznica koronacji wizerunku MB Częstochowskiej. W tym dniu nastąpi w każdej parafii Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do liczniejszego udziału w  wieczornej mszy św.

 

 1. W związku z koronacją Obrazu MB Literackiej w Buku będą następujące zmiany w godzinach mszy św. w sobotę i niedzielę. Msza św. W  Niegolewie o godzinie 16.30 zamiast niedzielnej mszy św. W Wojnowicach msza św. o godzinie 7.30 w niedzielę. Intencje mszy św. zamówione na ten dzień też uległy zmianie. Proszę się zapoznać ze zmianami. Po mszy św. o godzinie 7.30  tj.  o godzinie 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystość koronacji MB w Buku. Trasa pielgrzymki przez Łagwy i wyjście w Buku na ulicy Strzeleckiej.  Po dojściu można się będzie się posilić i napić herbaty przy kościele w Buku. W Buku o godzinie 10.30 krótkie nabożeństwo, po którym nastąpi procesyjne przeniesienie obrazy na stadion. W tej procesji wezmą udział pielgrzymi idący pieszo. O godzinie 12.00 msza św. na stadionie. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce całe rodziny z dziećmi. O godzinie 15.00 będzie podstawiony autobus, który przywiezie pielgrzymów do Wojnowic. Proszę, aby na trasie z Wojnowic do Łagiew trasę zabezpieczali mężczyźni w kamizelkach.

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Łagiewskiej z nr 49-51 dziękując z sprzątanie i ofiary na kwiaty ostatniej ekipie sprzątającej.

 

 1. Dziękuję w imieniu Sióstr Niepokalanek z Jazłowca za ofiary przekazane na obraz św. Jana Pawła II. Parafianie złożyli ofiarę w kwocie 62 zł, a uczestniczy wycieczki złożyli 560 zł i 36 Eu. Wszystkim zaangażowanym w organizowanie naszego wyjazdu na Ukrainę wyrażam wdzięczność.

 

 1. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Janiny Ludwiczak z Łagiew. Polecamy Ją Panu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie….

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na katolickie uczelnie, a za dwa tygodnie na wsparcie rodziny z Aleppo.

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

„Przewodnik Katolicki”, „Misyjne Drogi”.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017 r

 

 

 

 1. We wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego

 

 1. W środę nabożeństwo fatimskie po mszy św. wieczornej.

 

 1. W czwartek święto Podwyższenia  Krzyża Świętego

 

 1. W przyszła niedzielę zbieramy ofiary na wsparcia rodziny syryjskiej

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Łagiewskiej z nr 53-55

 

 1. 20 września w środę  po mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sprawie strojów liturgicznych . Będzie także możliwość nabycia różańca.

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

„Przewodnik Katolicki”,- o objawieniach maryjnych w Gietrzwałdzie

„Mały Przewodnik Katolicki” – dlaczego warto czytać dzieciom i z dziećmi

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE  
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 sierpnia 2017 r

Dzisiaj o godzinie 11.30 odbędzie się uroczystość złożenia wieczystych ślubów zakonnych Siostry Rozmarii ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Nazaretu. `Uroczystościom będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Napierała. Po mszy św. wspólne zdjęcia i spotkanie gości i parafian w sali wiejskiej w Wojnowicach.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Po mszach św. zbieramy ofiary na Caritas naszej Archidiecezji. O godzinie 15.00 poświęcenie figury MB w Łagwach.

W przyszła niedzielę wyjeżdżamy z parafialną wycieczką na Ukrainę. Wyjazd spod sklepu „Cho no tu” przy ulicy Łagiewskiej o godzinie 23.00. dlatego w przyszłym tygodniu nie będzie mszy św. od poniedziałku do piątku. Opiekę duszpasterską sprawuje nad parafią parafia Buk. Jest jeszcze jedno miejsce wolne na wyjazd. W przyszła niedzielę będzie pokazany obraz Jana Pawła II, namalowany specjalnie  przez malarkę Karolinę Szyman-Piórkowską. Obraz zostanie przekazany Siostrom Niepokalankom w Jazłowcu.  W Jazłowcu będzie też odprawiona msza św. w intencji Siostry Rozmarii od  Pani katechetki Wiesławy. Jeśli kto chciałby wesprzeć fundacje obrazu, to proszę o złożenie dobrowolnych ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła.

W przyszła niedzielę w Archidiecezjalne Dożynki w Sielinku. Msza św. o godzinie 13.00 pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Balcerka. Dożynki parafialne w niedzielę 3 września o godzinie 11.00.

Dziękujemy za ofiary składane na rodzinę z Aleppo Zebraliśmy 738,21 zł

Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie pozostałą część z ulicy Poznańskiej od rodziny Korczyńskich do Kaczmarków.

Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:
„Przewodnik Katolicki” – o nowym podejściu do obrony życia mówi abp Vicenzo Paglia przewodniczący Papieskiej Akademii Życia w wywiadzie przeprowadzonym przez ks. dr Mirosława Tykfera.

ZAPOWIEDZI
Paweł Słaby st. wol. zam. w parafii Wojnowice
Lilianna Nowacka st. wol. zam. w parafii św. Mateusza w Opalenicy

Patryk Rusiecki st. wol. zam. w parafii Wojnowice
Katarzyna Ochwat st. wol. zam. w parafii św. Mikołaja w Skwierzynie

>

 

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  
 NIEDZIELA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
6 sierpnia 2017 r
 
 
Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary na wspieraną przez naszą parafię rodzinę z Aleppo
 
W przyszła niedzielę 13 sierpnia podczas mszy św. o godzinie 11.30 wieczyste śluby zakonne złoży Siostra Rozmaria/Anna Zieleśkiewicz/ ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Na tę wyjątkową i pierwszą w historii parafii uroczystość zapraszamy naszych parafian. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Bp Stanisław Napierała bp senior Diecezji Kaliskiej. W czasie liturgii będzie śpiewał chór z klasztor Sióstr z Ostrzeszowa. Pierwsze 5 ławek po każdej stronie będą zarezerwowane dla gości. Nie zajmujemy także miejsca na chórze, ponieważ jest zarezerwowany dla chórzystów. P o uroczystości będzie wspólne zdjęcie przed kościołem i spotkanie w sali wiejskiej w Wojnowicach, na które są zaproszeni są goście i wszyscy parafianie biorący udział w tej uroczystości.
 
Zbiórka ministrantów w piątek po wieczornej mszy św. Proszę o wzięcie udziału w zbiórce, ponieważ będzie ona przygotowaniem do uroczystości ślubów zakonnych.
 
Nabożeństwo fatimskie w sobotę po wieczornej mszy św.
 
Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie pozostała część z ulicy Poznańskiej. Prosimy, aby do sprzątania przyszli także mężczyźni, ponieważ nad wejściem do kościoła, jak i w kościele należy usunąć pajęczyny i naloty na boazerii na zewnątrz. Będzie także konieczność posprzątania placu przy kościele.
 
Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:
„Przewodnik Katolicki” – w artykule pt. „Prawdziwa odwaga” omawiane są pewne wskazania bardzo przydatne w życiu. oto niektóre z nich:
dbaj o prawdziwość i nie przejmuj się tym co mówią inni
rozwijaj współczucie dla samego sienie i rezygnuj z perfekcjonizmu
dbaj o spokój oraz ciszę i bezruch, zrezygnuj z niespokojnego stylu życia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZAPOWIEDZI
Krystian Nowacki st. wol. z parafii Wojnowice
Natalia Borczuk st. wol. z parafii Wojnowice
 
Piotr Karabon st. wol. z parafii Buk
Agata Nowak st. wol. z parafii Wojnowice
 
Bartosz Kortus st.wol. z parafii Wojnowice
Anna Polus st.wol. z parafii św. Mateusza w Opalenicy
 
Grocholewski Mateusz st. wol. zam. w parafii św. Mateusza w Opalenicy
Klaudia, Wiktoria Kornosz zam. st. wol. zam. w parafii Wojnowice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2017 r.

 

 

 

 1. Dzisiaj po mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zebrane ofiary są przeznaczone na pojazdy, ambulans, łodzie dla polskich misjonarzy

 

 1. Dzisiaj o godzinie 14.00 – odpust w Niegolewie

 

 1. Dziękujemy za ofiary na KUL i Uczelnie Katolickie. Zebraliśmy 237 zł.

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Poznańskiej od rodziny Rutkowskich do Puzickich.

 

 1. We worek o godzinie 11.00 – pogrzeb śp. Bolesławy Puzickiej z Wojnowic. Różaniec w jej intencji w sobotę po mszy św. wieczornej, w niedzielę o godzinie 18.00 i w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

Przewodnik Katolicki” –..”życie oddane z miłości jest znakiem proroczym , zapowiadającym ostateczny cel życia; nadzieja dla nas, że dziś możemy podjąć decyzję i zacząć żyć, jak święci „– cytaty artykułu o drodze każdego z nas do świętości .

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2017 r.

 

 

 

 1. W tym tygodniu w dni powszednie nie będzie mszy św.. Biuro parafialne będzie tylko czynne w sobotę po mszy św. wieczornej

 

 1. W biurze parafialnym i do skarbony na konto parafialne można składać ofiary na organizację ślubów wieczystych Siostry Rozmarii, które odbędą się w naszej parafii 13 sierpnia o g. 11.30. Jako parafia chcemy wspomóc organizację, tego wyjątkowego dla naszej parafii wydarzenia, którą podejmuje rodzina i Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Napierała.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na KUL i WT UAM

 

 1. W przyszła sobotę i niedzielę po mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie i zakup pojazdów dla polskich misjonarzy

 

 1. W przyszła niedzielę w Niegolewie odpust ku czci św. Anny patronki kaplicy. Msza św. o godzinie 14.00

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Łagiewskiej od rodziny Ratajczaków do Wojtkowiaków.

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

Przewodnik Katolicki” , Misyjne Drogi” 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lipca 2017 r.

 

 

 

 1. W tym tygodniu msze św. w dni powszednie poniedziałek i wtorek i w czwartek o godzinie 17.00. Jest to spowodowane moim wyjazdem na rekolekcje dla Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu do dnia 21 lipca. Opiekę nad parafią w tym czasie będzie sprawowała parafia Buk. Proszę wszystkie pilne sprawy w biurze parafialnym załatwić we wtorek lub w sobotę po wieczornej mszy św.

 

 1. W czwartek po mszy św. nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W biurze parafialnym i do skarbony na konto parafialne można składać ofiary na organizację ślubów wieczystych Siostry Rozmarii, które odbędą się w naszej parafii 13 sierpnia o g. 11.30. Jako parafia chcemy wspomóc organizację, tego wyjątkowego dla naszej parafii wydarzenia, którą podejmuje rodzina i Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Napierała.

 

 1. Dziękujemy za ostatnią zbiórkę ofiar na rodzinę syryjską. Zebraliśmy 688,30 zł. W przyszłym tygodniu zbieramy ofiary na Uczelnie KUL i WT UAM.

 

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Łagiewskiej od nr 58-60.

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

Przewodnik Katolicki” , Misyjne Drogi” 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lipca 2017 r.

 

 

 1. Dzisiaj po mszy św. po mszy św. zbieramy ofiary na rodzinę z Aleppo. Dziękujemy za ofiary na Stolicę Apostolską zbierane w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła w kwocie 168 zł

 

 1. W I piątek miesiąca od godziny 16.00 okazja do spowiedzi św. o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem I piątkowym.

 

 1. W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych.

 

 1. W biurze parafialnym i do skarbony na konto parafialne można składać ofiary na organizację ślubów wieczystych Siostry Rosmarii, które odbędą się w naszej parafii 13 sierpnia o g. 11.30. Jako parafia chcemy wspomóc organizację, tego wyjątkowego dla naszej parafii wydarzenia, którą podejmuje rodzina i Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Stanisław Napierała.

 

 1. Prosimy o składanie ofiar na parking przed kościołem. Ostatnie nasze wydatki oprócz bieżących wyniosły 8350 zł . Współudział w wykonaniu renowacji figury 3700 zł renowacja emblematów na ambonce i chrzcielnicy 2500 zł /całość kosztowała 3900 zł w tym udział rodziców dzieci I komunijnych 1400 zł/, koszty dojazdu chóru na odpust 1250 zł . Nowy pojemnik na śmieci na cmentarzu 950 zł. Prosimy, aby nie wrzucać rozpalonych resztek zniczy do tego pojemnika.Za możliwość podjęcia tych działań wszystkim zaangażowanym dziękujemy. W II kwartale zebrano 5590 od 69 rodzin.

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Łagiewskiej od rodziny Ławniczaków do rodziny Piotrowskich

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

Przewodnik Katolicki” – artykuły o duchowym i intelektualnym dziedzictwie niedawno zmarłego Benedyktyna z Lubinia O. Karola Meisnera. Msza św. w naszej parafii w Jego intencji będzie w czwartek o godzinie 8.00

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2017 r.

 

 

 1. W czwartek Uroczystość Apostołów św. Piotra i Pawła. Msza św. o godzinie 18.00. Zbieramy ofiary na Stolicę Apostolską.

 

 1. W przyszła niedzielę po mszy św. zbieramy ofiary na rodzinę z Aleppo. Ostatnia zbiórka z miesiąca czerwca zbierana przez dzieci dala kwotę 1350 zł. Bóg zapłać.

 

 1. W środę po wieczornej mszy św. zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, jak też przedstawicielki KGW i przedstawiciela OSP celem omówienia uroczystości ślubów zakonnych naszej parafianki Siostry Rosmarii ze Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek

 

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Łagiewskiej od rodziny Rybickich do Tuliszków

 

 1. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

Przewodnik Katolicki” – artykuł i zjawiskowej Świątyni Pokoju, kto będzie w wakacje w pobliżu Świdnicy niech odwiedzi ten ewangelicki kościół, wspomnienie o przyjacielu Polski zmarłym kanclerzu Niemiec Helmucie Kohlu i wywiad z młodym świeckim rekolekcjonistą ze Skierniewic. Jest także dodatek do osobistej modlitwy – „5 minut przed Bogiem”.

 

 1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wykorzystania czasu

z dobrą książki, Pismem świętym, codzienną modlitwą i pragnieniem odkrycia wielu ciekawych miejsc i ludzi

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO

18 czerwca 2017 r.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. wieczorne rozpoczynamy śpiewem nieszpór . Po mszy św. procesja. W te dni modlimy się za mieszkańców poszczególnych ulic:

poniedziałek – ulica Poznańska

wtorek – ulica Wodna

środa – Niegolewo

czwartek – Łagwy

piątek – u. Łagiewska.

Mieszkańcy tych ulic obsługują liturgię mszy św. i procesję.

 1. W czwartek o godzinie zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy.

 2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. wieczornej procesja. Nie obowiązuje post piątkowy.

 3. W piątek o godzinie 8.30 – msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wojnowicach.

 4. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Kanałowej części II.

 5. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła:

Misyjne Drogi”, „Przewodnik Katolicki”. W Przewodniku polecane artykuły „Na ratunek rodzinie” – Czy jest możliwość w tak znacznej ilości rozwodów ratować rodzinę ? I o życiu Kamedułów jednego z najbardziej surowych zakonów.

 

 

ZAPOWIEDZI

 

Dominika Stefaniak z parafii Wojnowice

Damian Kaczmarkiewicz z parafii Dakowy Mokre

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJSWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 czerwca 2017 r.

 1. We wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

 2. We wtorek o godzinie 17.30 nabożeństwo fatimskie. Przygotowuje Róża VIII.

 3. W środę o godzinie 17.30 zbiórka ministrantów, a po mszy św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej.

 4. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w środę o godzinie 17.00

 5. Nabożeństwa czerwcowe o poniedziałku do środy po mszy św. wieczornej, a w piątek i sobotę 15 min przed wieczorną mszą św.

 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godzinie 11.00 po mszy św. procesja do 4 ołtarzy. Procesja w tym roku wyjątkowo będzie wokół kościoła ze względu na remont ulicy Kanałowej. Prosimy strażaków o niesienie baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne w albach. Prosimy, aby 3 pierwsze ławki podczas mszy św. zostawić dla dzieci I komunijnych.

 7. W piątek i sobotę specjalne przygotowanie do uroczystości odpustowej św. Brata Alberta w roku poświęconym Jego osobie. Przygotowanie będzie prowadzić wspólnota Sant’Egidio z Poznania wraz z ks. dr Mirosławem Tykferem – Redaktorem Naczelnym „Przewodnika Katolickiego”

 8. Program przygotowań jest następujący:

piątek – 16 czerwca

g. 17.00 – msza św. w Niegolewie i spotkanie po mszy św.

g. 19.00 – msza św. i spotkanie po mszy św. /nie będzie procesji/

sobota – 17 czerwca

g. 8.00 – odwiedziny chorych

g. 10.00 – msza św. w intencji osób chorych i starszych, po mszy św. spotkanie w sali parafialnej

12.00 – 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu według wywieszonego planu

g. 18.00 – msza św. i spotkanie po mszy św. / nie będzie procesji/

Ofiary zbierane w piątek i sobotę będą przeznaczone na wspólnotę Sant’Egidio

niedziela - 18 czerwca

g. 8.00 – msza św.

g. 9.30 -msza św. Niegolewie

g. 12.00 – suma odpustowa

g. 15.00 – koncert chóru z klasztoru Sióstr Nazaretanek z Ostrzeszowa. Po koncercie wspólne spotkanie przy kawie na dziedzińcu przy kościele.

 1. Dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, prosimy o następne sprzątanie parafian z ulicy Dworcowej części II i Kanałowej części I.

 2. Prosimy o składanie ofiar na organizację odpust parafialnego i o wpłaty na wykonanie kostki na parkingu przed kościołem. Dzisiaj dzieci I komunijne zbierają ofiary na rodzinę z Aleppo dzieląc się też własnymi ofiarami zebranymi podczas I Komunii św. Dziękujemy za ofiary na Świątynie Opatrzności Bożę w kwocie 200, 40 zł

 3. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

13 maja 2017r

 

 

 

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 17.30. w czwartki po mszy św. o godzinie 11.15. Nabożeństwo majowe dla dzieci w poniedziałki środy i piątki o godzinie 16.30.

 

 1. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Caritas Parafialnej. Dziękujemy za ofiary na rodzinę z Aleppo zebraliśmy 758, 60 zł zł

 

 1. W piątek o godzinie 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

 

 1. Przypominamy o możliwości wyjazdu na centralne uroczystości roku św. Brata Alberta do Krakowa w dniu 10 czerwca. Listę wyjeżdżających. Dzisiaj zamykamy listę.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Łagiew od rodziny Adamków do do rodziny Tomiaków. Dziękujemy za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Polecamy prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki” – ciekawa rozmowa na temat aktualności Objawień Fatimskich. Są także broszury o Fatimie, za dobrowolna ofiarę.

 

 

 

Siostry i Bracia,

Zakończył się czas, w którym została dana nam możliwość odkrycia miłosierdzia Bożego i znaczenia sakramentu chrztu dla każdego z nas i dla wspólnoty narodowej. Był to Rok Miłosierdzia i 1050 rocznica Chrztu Polski. Czas idzie dalej i nie wiemy co przyniesie. Jednak w każdym czasie jest coś stałego, to nasze wsłuchiwanie się w głos Boga i czytanie znaków czasu. Mamy się w tym wspierać, jako Kościół Boży. Postawa wspierania może być wypełnianiem tego polecenia, które w tym roku duszpasterskim mamy rozważyć IDŹCIE I GŁOŚCIE. Spróbujmy zawęzić ten nakaz Jezusa, tylko do własnej rodziny, Posłuchajmy co mówi Papież Franciszek w Adhortacji Apostolskiej :O MIŁOŚCI W RODZINIE: „Wychowanie dzieci powinno być procesem przekazywania wiary, która napotyka na trudności ze względu na aktualny styl życia, godziny pracy, oraz złożoność dzisiejszego świata, w którym wiele osób żyje w szalonym tempie, aby móc przeżyć….. Wiara jest darem Boga, otrzymanym na chrzcie, lecz rodzice są narzędziami Boga, aby ona dojrzewała i rozwijała się. Przekazywanie wiary zakłada, że rodzice przeżywają realne doświadczenie zaufania Bogu, poszukiwania Go, odczuwania Jego potrzeby, bo tylko w ten sposób „pokolenie pokoleniu głosi Jego dzieła i zwiastuje Jego potężne czyny”… Wymaga to, abyśmy się modlili o działanie Boga w sercach tam, gdzie nie możemy dotrzeć…. poznajemy, że nie jesteśmy właścicielami daru, ale jego troskliwymi zarządcami. …”Wielką pomocą jest katecheza rodzinna, jako skuteczna metoda formowania młodych rodziców, aby uświadomić im ich misję ewangelizatorów rodziny”. W dalszym ciągu papież zachęca, aby powrócić do dobrego zwyczaju rodzinnej modlitwy. Zachęcam do tego małego kroku ufności wobec Naszego Ojca w niebie.

Jak zwykle proszę, aby nasze spotkanie było oparte na Słowie Bożym, dlatego niech fragment Pisma świętego przeczytany przez członka rodziny wprowadzi Bożą atmosferę naszego spotkania. Będziemy w tym roku czytali Pierwszy list św. Jana Apostoła. Z nadzieją na radosne spotkanie.

Ks. Jan z ks. Pawłem

  Porządek Mszy św.:

 

Niedziela i święta:

Wojnowice - 8.00, 11.00

Niegolewo  - 9.30

 

Dni powszednie:

pon.-środ. i piatek: 18.00

czwartek: 8.00

I piątek miesiąca: 16.30 i 18.00

  Biuro parafialne:

 

Czynne:

- wtorek,środa g.17,00

 Odwiedziło nas:

  Od 01.01.2012r.

 Pogoda na dziś: