• Nawiedzenie Maryi W Znaku Ikony Jasnogórskiej
Z Maryją w nowe czasy

Nawiedzenie Maryi W Znaku Ikony Jasnogórskiej

Etap przygotowania
- modlitwa w rodzinie obrazy z wizerunkiem Maryi były zabierane do domów. Możemy to kontynuować, zwłaszcza że przychodzi miesiąc rróżańca, a nie wszyscy uczestniczą w nabożeństwach w kościele.
- misje parafialne to jest wydarzenie raz na kilka lat

Celem misji jest szansa na odnowę duchową każdego. Zachęcam do podejmowania postu i modlitwy w intencji naszych parafialnych misji. Np. można podejmować oprócz piątku jeszcze dodatkowy dzień w tygodniu. Wspólny różaniec w domu choćby jedna dziesiątka. Zanika wspólnota Żywego Różańca – może postanowienie przyłączenia się do tego kręgu. Nie ma w ogóle Żywego Różańca mężczyzn, a próby były podejmowane już przez ks. Tomasza.

Program misji i nawiedzenia będzie dostarczony każdej rodzinie wraz z planem pracy przy dekorowaniu trasy przejazdu. Przy okazji dostarczenia plany osobom roznoszącym można złożyć dobrowolną ofiarę na dar nawiedzenia i organizacje nawiedzenia.

- każda rodzina powinna dekoruje swój dom okna lub obejście.
Ulice przejazdu obrazu dekorujemy wspólnie.
- samochód kaplica pojedzie z Michorzewa przez Niegolewo, Łagwy do Wojnowic. Na ulicy Kanałowej nastąpi przywitanie obrazu procesyjne przeniesienie do kościoła. Obraz poniosą strażacy w towarzystwie poszczególnych stanów kobiet, mężczyzn, młodzieży.

Nasza parafia przekazuje obraz do Parafii w Dakowach Mokrych i dlatego w sobotę samochód kaplica pojedzie ul Poznańską, Dworcową, Kozłowo do Uścięcic. Delegacje pry powitaniu i delegacja w Dakowach. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie wyłożona księga próśb i podziękowań. Mszy św. Koncelebrowanej w dzień powitania będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.